Yhdistyksen uusi hallitus

Lahden Frisbee Club ry on pitänyt syyskokouksensa ja valinnut uuden hallituksen.

Jäsenmaksut päätettin pitää ennallaan eli tulevana kautena aikuiset maksavat 25 euroa ja juniorit 4,5 euroa. Juniorien summa on liiton osuus eli juniorit ovat seuramme jäseniä käytännössä ilmaiseksi. Nyt voit hankkia lisenssin ensikaudeksi Suomisportista!

Seuran puheenjohtajaksi valittiin yksimielisesti Niklas Saalasti.

Hallituksen jäseniksi ehdotettiin Timo Meriranta, Janne Kupiainen, Jaakko Järvinen, Riku Nuutinen, Pasi Pyykönen.

Näistä valittiin Meriranta, Järvinen ja Nuutinen. Kupiaisen ja Pyykösen suostumusta ei saatu kokouksen aikana. Jos ja kun herroilta saadaan suostumus, niin heidät on mahdollista lisätä hallitusvastuuseen, sillä yhdistys antoi uudelle hallitukselle luvan laajentaa hallituksen kokoa omalla päätöksellään.

Paljon onnea kaikille valituille!