Vapaaehtoishaku Prodigy Disc Pro Tourin finaaliin Mukkulaan 1.-2.9.

Suomen frisbeegolfin ammattilaiskiertueen Prodigy Disc Pro Tourin finaali pelataan Lahden Mukkulassa 1.-2.9.2018.

Seura tarvitsee vapaaehtoisia kilpailuihin avustamaan järjestelyissä. Mitä enemmän apukäsiä, sitä sujuvammat kilpailut!

Pääasiassa radalle tarvitaan spottereita näyttämään pelaajille onko väylä vapaana ja menikö kiekko ob:lle vai ei. Lisäksi tulospalvelussa ja muissa asioissa tarvitaan apua. Jokainen tehtävä on helppo ja siihen saa koulutuksen, eli ei tarvitse jännittää että sujuisiko se itseltään vai ei.

Jokaisen oma valinta kauanko pystyy auttamaan kilpailussa, voit olla auttamassa joko kaksi tuntia tai koko viikonlopun. Miten sinun aikataulut antavat periksi. Kilpailu kestää 1.9. lauantaina klo 08.30 – 20.00 ja sunnuntaina 2.9. klo 09.00 – 18.00.

Vapaaehtoisille tulee ruokailu ja taukokahvit Neste Taukotuulesta seuran piikkiin, lisäksi Prodigy Disc sponsoroi t-paidat ja lippikset jokaiselle.

Ilmoittautuminen apulaiskilpailunjohtajalle Joona Laajoelle joko sähköpostilla joona.laajoki@gmail.com tai puhelimella 040 845 1511. Ilmoittautumisessa on hyvä ilmoittaa omat aikataulut ja toiveet mitä tekisi kilpailuissa.

Lisätietoja saa myös kilpailunjohtajalta Eero Leinoselta, pj@lahdenfrisbeeclub.fi tai 050 545 8736

Kiitos etukäteen!