Team LFC pelaajaesittelyssä: Mino Lahtonen

Viimeisenä pelaajaesittelyissä on vuorossa Mino. Hän on aktiivisesti osallistunut seuran toimintaan jo pidempään osallistuen talkoisiin, viikkokisoihin ja valmennuksiin. Minoon törmäät lähes päivittäin Mukkulasta kesäaikoihin. Hänen pisimmät peräkkäisten Mukkulapäivien putket ovat varmasti jo kolminumeroisia. Minon draivi on varmasti yksi koko Päijät-Hämeen pisimmistä ja kun tarkkuus saadaan vielä nousuun voidaan odottaa tonnin ratingia. Metsäradoilla Mino ei draivaa kämmeneltä ollenkaan turvallisuussyistä, sillä kohdalle osunut puunjuuri tarkoittaa automaattisesti murtunutta kättä. Sen verran alhaalta se nimittäin lähtee.

Mino Lahtonen

PDGA #98568

Rating: 921

Seura: Lahden Frisbee Club ry

Tärkeimmät/lempi kiekkoni: Glow C-Line MD4

Mukkulan lempi väylä: 17

Lempirata: Nokian The Beast

Vahvuuteni frisbeegolffissa: Heittopituus

Kauden 2020 päätavoite: Tällä hetkellä tavoitteena on oikeastaan vaan reenata mahdollisimman paljon kun ei tiedä että pääseekö kisaamaan. Putti pitäisi saada samalle tasolle kuin muut osa-alueet.