Team LFC haku 2018

Hei Lahden frisbeekansa!

Nyt haetaan uutta Team LFC:tä edustamaan Lahden fribaskeneä tulevalle kaudelle. Jos tunnet, että olisit oikea henkilö edustamaan kotiseuraasi, sekä tekemään seurasi kasvun eteen vähän töitä, niin lähetä hakemus osoitteeseen Janne@lahdenfrisbeeclub.fi, 18.2.2018 mennessä.

Hakemuksessa olisi hyvä avata kisakalenteria, millä panoksella pystyisit olemaan mukana seuran muussa toiminnassa, sekä minkälaiset tavoitteet sinulla on tulevaa kautta varten.

LFC tukee Team LFC:n jäseniä kuluvan kilpailukauden osallistumis -ja matkakuluissa. Tuki määräytyy perustukena ja aktiivisuudesta seuran toiminnan tukemisessa, esimerkiksi mahdollisten firmagolfien järjestämisestä.

Kaikki Team LFC:n tulevat jäsenet valitaan hakemusten kautta.

Hallitus yhdessä lukee kaikki hakemukset läpi ja tekee päätöksensä uudesta tiimistä helmikuun loppuun mennessä, ilmoittaen siitä seuran kotisivuilla, sekä Lahden Frisbeeclub ry:n facebook sivuilla.

Hyviä heittoja kaikille toivottaa Lahden Frisbeeclubin hallitus!