Team LFC 2020

Jokainen itseään arvostava ja kunnioittava seura tarvitsee myös arvoisensa edustuspelaajat. Näiden pelaajien tehtävänä on edustaa seuraa erilaisissa kilpailuissa ja tuoda rekkalastittain mainetta ja mammonaa Lahden Frisbee Clubille. Vastavuoroisesti toivomme seurana pystyvämme auttamaan edustuspelaajiamme saavuttamaan heidän tavoitteensa. Team LFC:n pelaajia voit tavata eri seuran tapahtumissa, joissa he tuovat oman panoksensa kaikkien seuran jäsenten hyväksi.

Tänäkin vuonna eduspelaajat valittiin seuran hallituksen toimesta tulleiden hakemusten perusteella. Tämän vuotiseen joukkueeseen saatiin pelaajia Suomen terävimmältä huipulta, junioreista sekä ikärajasarjoista.

Vuonna 2020 Team LFC:n pelaajat ovat:
– Mikael Häme
– Sini Lindholm
– Mikael Wahlfors
– Jere Vanhala
– Jimi Pettersson
– Ville Ahola
– Lauri Kanto
– Mino Lahtonen
– Timo Meriranta

Lahden Frisbee Club toivottaa koko joukkeelle hyviä heittoja tämän vuoden kisoihin!

Takana vasemmalta lukien: Mino Lahtonen, Mikael Wahlfors, Jimi Pettersson ja Ville Ahola
Edessä vasemmalta lukien: Mikael Häme, Jere Vanhala, Lauri Kanto, Timo Meriranta ja Sini Lindholm