Team LFC 2019 haku!

Team LFC:n vuosimallia 2019 haku!

Lahden Frisbee Club hakee taas tälle kaudelle uusia Team LFC:n edustuspelaajia. Jos koet, että olisit oikea henkilö edustamaan seuraa tulevana kautena ja samalla tekemään vähän töitä lajin eteen, niin kirjoita avoin hakemus osoitteeseen pj@lahdenfrisbeeclub.fi 15.02.2019 mennessä. Kaiken ikäiset ja tasoiset pelaajat voivat hakea tiimiin.

Hakemuksessa olisi hyvä avata kauden tavoitteita, kisakalenteria ja sitä millä panoksella pystyt olemaan mukana seuran toiminnassa (esim. valmennukset, viikkokisat jne). Lisäksi uusia ideoita otetaan myös vastaan!

Seura tukee tiimin kilpailutoimintaa kuluvan kauden aikana ja vastapalveluksena odotetaan osallistumista seuran tapahtumien järjestämiseen.

Kaikki Team LFC:n tulevat jäsenet valitaan hakemusten kautta. Hallitus käsittelee kaikki hakemukset ja tekee päätöksensä uudesta tiimistä 22.02.2019 mennessä. Asiasta ilmoitetaan henkilökohtaisesti valituille, sekä julkisesti seuran viestintäkanavissa.

Lisätietoja voi kysellä seuran puheenjohtajalta Eero Leinoselta (pj(ÄT)lahdenfrisbeeclub.fi)

Ystävällisin terveisin,

Lahden Frisbee Club ry:n hallitus