Seuranmestaruuskilpailut 20.9.2014

Seuranmestaruuskilpailut pelataan tänä vuonna 20.9.2014 seuraavasti:

Pelataan kaksi kierrosta, joista ensimmäisellä 1×22 väylää ja toisella 1×18 väylää. Väylät ja peliformaatti kerrotaan kilpailun aamuna. Kilpailun hinta on 10€, joka maksetaan lauantaiaamuna kilpailupaikalla. Kilpailuun voivat osallistua ainoastaan seuran jäsenet.

Sarjat:
– Avoin
– Naiset
– Juniorit -16
– Seniorit -40
– Seniorit -50

Kilpailun aikataulu:

– klo 08:40 pelaajakokous
– klo 09:00 ensimmäinen kierros
– klo 13:00 – 14:15 ruokatauko
– klo 14:15 pelaajakokous
– klo 14:30 toinen kierros
– kierroksen päätyttyä scoret td:lle ja siirtyminen Vapaudenkatu 12 Toriklubin tiloihin

Kilpailuun on tänä vuonna käytössä ennakkoilmoittautuminen. Ilmoittautuminen osoitteeseen lfcilmoittautuminen(ÄT)gmail.com, deadline 14.9.2014 sunnuntai. Ilmoittautumiseen seuraavat tiedot: nimi, sarja, tuleeko saunalle, syökö ruokaa saunalla.

Kilpailun palkintojenjako ja muut juhlallisuudet tapahtuvat tänä vuonna illan jatkopaikassa Toriklubin saunatiloissa (Vapaudenkatu 12). Kentältä on kuljetus kaupunkiin saunatiloille. Toni Salmivuori kuljettaa kilpailijoita pikkubussilla/tilataxilla Mukkula-Vapaudenkatu väliä niin pitkään kuin tarve vaatii. Hinta kuljetukselle on 2€/ per nuppi.

Kaikki seuran jäsenet ovat tervetulleita saunalle viettämään iltaa ja seuraamaan palkintojenjakoa jne. Pyydämme kaikkia ottamaan huomioon sen, että aluksi seuran juniorit ovat myös mukana, joten klo 20:30 asti tilaisuus on alkoholiton.

Ohjelma Toriklubin saunatiloissa:

– klo 18:00-19:00 sauna varattu junioreille
– klo 19:00 – 20:30 palkintojen jako + muut juhlallisuudet ja ruokailu (ruokailu varattu niille, jotka ovat sen ilmoittautumisen yhteydessä varanneet)
– klo 20:30 eteenpäin tilaisuus muuttuu K-18. Sauna on päällä koko illan, joten kaikki sinne kerkiävät

Toivotamme kaikki tervetulleeksi kilpailuihin ja juhlallisuuksiin. Vietetään mukava päivä yhdessä!

Lisätietoja: Kalle Vertanen lfckilpailu(ÄT)gmail.com